ZUŠ OPEN 2019 "POSPOLU ZA ŠKOLU"

Dne 31. května 2019 se v 16.00 hodin již potřetí sešli u Obecní hospody v Ořechově obyvatelé Ořechova a přilehlých obcí, aby shlédli prezentaci hudebního, výtvarného a literárně-dramatického oboru školy v rámci kombinovaného programu celostátního happeningu ZUŠ OPEN, jehož zakladatelkou a patronkou je světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená. Založením fondu v roce 2016 podpořila evropsky jedinečný koncept uměleckého vzdělávání v základních uměleckých školách v ČR.

Letošní ročník se tentokrát konal pod názvem ZUŠ OPEN - "POSPOLU ZA ŠKOLU". Mezi hosty byl starosta obce Ořechov Tomáš Dudík a ředitel partnerské hudební školy z Hohenau an der March z Dolního Rakouska, pan Mag. Gernot Kahofer.

Mimo jiné to bylo první veřejné vystoupení, na kterém se školní dechový orchestr Taškaříci představil v nových, jednotných tričkách s logy orchestru.

Hudební obor se prezentoval sólovými vystoupeními i hrou komorních souborů s různým obsazením a Výtvarný obor představil prostřednictvím "módní přehlídky" práce žáků, za které získali 3. místo ve výtvarné soutěži ZUŠ, SŠ a ostatních "MISS ÚLET - MISS VÝTVARNÝ MODEL" v Pohořelicích.

Pěvecký komorní soubor MOře  nacvičil několik písní ze sbírky L. Bakešové " Ořechovské Královničky", ke kterým vytvořil klavírní doprovod hudební skladatel Leoš Janáček a které tvoří  klenot lidových zvyků obce Ořechov a širokého regionu. Choreografie se ujala paní Markéta Dudíková. Děkujeme jí i za zapůjčení krojů pro toto vystoupení.

Vystoupení žáků a učitelů školy byla mile přijata a ZUŠ OPEN se tak stává již tradiční akcí.

Děkujeme paní učitelce Marii Voldánové za laskavé poskytnutí fotografií.