Slavnostní zahájení výstavy obrazů učitele Výtvarného oboru Zdeňka Bernáta

Dne 2. května 2014 se ve výstavní síni Muzea města Modřice (MMM) na ulici Komenského č. 397, uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy obrazů učitele Výtvarného oboru ZUŠ Ořechov-Modřice, pana Zdeňka Bernáta.

Výstava nese podtitul Krajina a člověk v obrazech Zdeňka Bernáta.

Po krátkém úvodu pana Petra Fialy, vedoucího MMM, v programu vystoupili kolegové z pedagogického sboru ZUŠ Ořechov-Modřice, kdy za doprovodu kytary pana Milana Kašuby zahrál na trubku ředitel Mgr. Petr Křivánek.

Hlavní slovo pak měl pan Petr Baran - scénárista, kameraman a režisér v jedné osobě. Jako dlouholetý přítel pana Bernáta s ním spolupracoval na několika dokumentárních filmech a nyní ho návštěvníkům výstavy představil nejen jako malíře a umělce, ale také jako člověka, který se na svět okolo sebe nedívá jen očima, ale i srdcem.

Závěr programu patřil panu Davidu Mikoláškovi, výtvarníkovi a básníkovi, který k panu Bernátovi vedl monolog - báseň, jen lehce podbarvenou tóny kytary.

Výstava tak byla zahájena a početné obecenstvo se mohlo kochat obrazy, ve kterých pan Bernát zachytil to, co má nejvíce rád - okolí Modřic, Dětřichova nad Bystřicí a také kousek soukromí - své nejbližší.