Galerie úspěchů

Blahopřejeme žákům Hudebního oboru k umístění v krajském kole soutěže žáků ZUŠ, vyhlášené MŠMT ČR pro školní rok 2016/2017,

  • Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ - Soutěžní přehlídka dechových orchestrů, ZUŠ Veselí nad Moravou
Stříbrné pásmo
dechový orchestr Taškaříci         
II. kategorie, orchestry do 18 členů (do 17 let), pedagogické vedení MgA. František Kříž
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
  • Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ - Soutěžní přehlídka pro jazzové soubory a ostatní orchestryZUŠ Mikulov
Stříbrné pásmo
Jazzové kvarteto, ve složení Daniel Polák (klarinet), Jan Hrazdíra (sólová kytara), Štěpán Žák (basová kytara) a Vít Lhotecký (bicí nástroje)
III. kategorie, soubory do 6 členů (do 26 let), pedagogické vedení Milan Kašuba
Děkujeme za vynikající soutěžní výkon a příkladnou reprezentaci školy
 
Blahopřejeme žákyním  k umístění v 1. ročníku soutěžní přehlídky ve hře na klavír PIANOFORTE PER TUTTI aneb klavír pro všechny. Organizátor - ZUŠ Příbor.
Děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
 
Zlaté pásmo a cena za mimořádný interpretační výkon
Alžběta SLANÁ               pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová
 
Stříbrné pásmo
Zuzana PAVLÍKOVÁ     pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová
 
Bronzové pásmo
Eliška PÁROVÁ             pedagogické vedení Mgr. Magdalena Zapadlová Ph.D.
 

Blahopřejeme žákům Hudebního oboru k umístění v okresních a krajském kole soutěží žáků ZUŠ, vyhlášené MŠMT ČR pro školní rok 2016/2017, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím do kol krajských přejeme hodně úspěchů.

  • Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ - Hra na smyčcové nástroje (27.-28.3.)
3. místo
Lubomír PÁR           housle, VII. kategorie - do 16 let, pedagog Alžběta Grecová
  • Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ - Hra na klavír (9.-10.3.)
3. místo
Matěj CHALUPA            klavír, 0. kategorie - do 8 let, pedagog Mgr. Pavla Švestková
Alžběta SLANÁ             klavír, V. kategorie - do 13 let, pedagog MgA. Jana Šmídová
  • Okresní  kolo soutěže žáků ZUŠ - Hra na kytaru (3.3.)
3. místo
Jan PANÁČ                     kytara, 0 c. kategorie - do 10 let, pedagog Marie Voldánová
Klára BUCOVÁ               kytara, I. kategorie - do 11 let, pedagog Lucie Chaloupková
Vojtěch VAŠÍK               kytara, IV. kategorie - do 14 let, pedagog Marie Voldánová

 

  • Okresní kolo soutěže žáků ZUŠ - Hra na smyčcové nástroje (23.2.)
1. místo s postupem do krajského kola  
Lubomír PÁR                 housle, VII. kategorie - do 16 let, pedagog Alžběta Grecová
 
2. místo
Ludmila ŠŤASTNÁ        violoncello, I. kategorie - do 10 let, pedagog Mgr. Terezie Fadrná

 

  • Okresní kolo soutěže žáků ZUŠ - Hra na klavír (14. a 15.2.)
1. místo s postupem do krajského kola  
Matěj CHALUPA                       0. kategorie - do 8 let, pedagog Mgr. Švestková Pavla
Alžběta SLANÁ                        V. kategorie - do 13 let, pedagog MgA. Šmídová Jana
 
3. místo
Filip MINAŘÍK                            II. kategorie - do 10 let, pedagog MgA. Šmídová Jana
Julie HROUDNÁ                        III. kategorie - do 11 let, pedagog MgA. Šmídová Jana
Veronika OBDRŽÁLKOVÁ      VII. kategorie - do 15 let, pedagog MgA. Šmídová Jana
 
Čestné uznání
Terezie ŠURÁŇOVÁ                II. kategorie - do 10 let, pedagog Mgr. Švestková Pavla
 

  • PŘÍSPĚVEK DO MODŘICKÉHO ZPRAVODAJE 09 / 2016

Vážení občané   ...   ZDE


  • BLAHOPŘEJEME

Žákovi Hudebního oboru Petru Vaňáčkovi - studijní zaměření Hra na trubku ze třídy pana ředitele Mgr. Petra Křivánka, který byl na základě úspěšného vykonání talentových zkoušek přijat ke studiu na Konzervatoři Olomouc ve školním roce 2016/2017.


  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM K UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ ČR V KOMORNÍ HŘE S PŘEVAHOU SMYČCOVÝCH NÁSTROJŮ

Blahopřejeme žákům školy za vzornou reprezentaci školy v Krajském kole soutěže žáků ZUŠ ČR v Komorní hře s převahou smyčcových nástrojů, která se konala 21.-22.3.2016. ZUŠ Ořechov byla pořádající školou.

Kategorie IV. /4
smyčcové kvarteto VIA - Eliška Horňáková - housle, Lubomír Pár - housle, Anna Šťastná - housle, Ondřej Pavlík - violoncello, klavírní doprovod - Nikola Švarcová - 3. místo
(pedagogické vedení Alžběta Grecová)

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKOVI K UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ ČR VE HŘE NA AKORDEON

Blahopřejeme žákovi Hudebního oboru Vojtěchovi Jirků (pedagogické vedení MgA. Hana Kalendová) ke 3. místu ve II. kategorii. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Soutěž se konala 18.3.2016 v ZUŠ Hodonín.


  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM K UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ ČR V KOMORNÍ HŘE S PŘEVAHOU DECHOVÝCH NÁSTROJŮ

Blahopřejeme žákům Hudebního oboru za vzornou reprezentaci školy v Okresním kole soutěže žáků ZUŠ ČR, která se konala dne 17.3.2016, v budově ZUŠ, Brno, Smetanova 8.

Kategorie V. a
klarinetové kvarteto CLARTETO - Vendula Šromová, Eliška Maršálková, Vít skřička, Damián Adamus - 1. místo
(pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
udělený diplom ZDE

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM K UMÍSTĚNÍ V OKRESNÍM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ ČR V KOMORNÍ HŘE S PŘEVAHOU DECHOVÝCH NÁSTROJŮ

Blahopřejeme žákům Hudebního oboru za vzornou reprezentaci školy v Okresním kole soutěže žáků ZUŠ ČR, která se uskutečnila dne 24. 2. 2016, v budově ZUŠ Oslavany.

Kategorie V. a
klarinetové kvarteto CLARTETO - Vendula Šromová, Eliška Maršálková, Vít skřička, Damián Adamus - 1. místo s postupem do Krajského kola
(pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
Kategorie III. a
klarinetové trio ZUŠ Ořechov - Michal Buchníček, Markéta Masnicová, Kryštof Nováček - Čestné uznání
(pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKOVI K UMÍSTĚNÍ V OKRESNÍM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ ČR VE HŘE NA AKORDEON

Blahopřejeme žákovi Hudebního oboru Vojtěchovi Jirků (pedagogické vedení MgA. Hana Kalendová) k 1. místu ve II. kategorii s postupem do Krajského kola. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Soutěž se uskutečnila 18.2.2016 v ZUŠ Tišnov.


  • PŘÍSPĚVEK DO OŘECHOVSKÉHO A MODŘICKÉHO ZPRAVODAJE

Vážení občané   ...   ZDE


  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKYNI K UMÍSTĚNÍ VE IV. ROČNÍKU KLAVÍRNÍ PŘEHLÍDKY "MOZART OPĚT V OLOMOUCI"

Blahopřejeme žákyni Hudebního oboru ke skvělému umístění ve IV. ročníku soutěžní přehlídky ve hře na klavír a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Soutěž se uskutečnila 10.11.2015 v koncertním sále ZUŠ "Žerotín".

Hra na klavír 1.B kategorie:
Julie HROUDNÁ - Stříbrné pásmo (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová)
udělený diplom ZDE

  • OHLÉDNUTÍ  ... ZÁVĚR ŠKOLNÍHO ROKU 2014/2015

Vážení rodiče, žáci, návštěvníci našich webových stránek   ...   ZDE


  • DĚKUJEME ŽÁKŮM HUDEBNÍHO OBORU ZA REPREZENTACI V X.MEZINÁRODNÍ INTERPRETAČNÍ SOUTĚŽI DECHOVÝCH NÁSTROJŮ BRNO 2015

Děkujeme žákům Hudebního oboru za vzornou reprezentaci školy v X. Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2015, která se uskutečnila ve dnech 30. 5. - 31. 5. 2015, v budově Konzervatoře Brno.

Hudební obor - Hra na trubku - kategorie JUNIOR A
Tomáš SMEJKAL - Diplom (pedagogické vedení BcA. Lukáš Daněk)
Hudební obor - Hra na trubku - kategorie JUNIOR B
Petr VAŇÁČEK - Diplom (pedagogické vedení Mgr. Petr Křivánek)

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKYNI LDO K NATÁČENÍ NOVÉHO NAUČNÉHO SERIÁLU

Brněnské studio České televize hledalo pro nový naučný seriál o přírodě chlapce a dívku ve věku 7-9 let. Učitelka Literárně dramatického oboru paní Olga Marková do konkurzu doporučila svoji žačku Elišku CUPOVOU a ta konkurz vyhrála a bude seriál natáčet. Držíme palce a blahopřejeme.


  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKYNÍM K UMÍSTĚNÍ V CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDCE "MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ"

Blahopřejeme žákyním školy k vynikajícímu umístění v celostátní soutěžní přehlídce „MLÁDÍ A BOHUSLAV MARTINŮ 2015“: Hudební obor – Hra na klavír, která se uskutečnila ve dnech 5.5. - 7.5.2015 v ZUŠ B. Martinů Polička.

Hudební obor - Hra na klavír - kategorie 7-8 let
Julie HROUDNÁ - Stříbrné pásmo (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová)
Hudební obor - Hra na klavír - kategorie 9-10 let
Alžběta SLANÁ - Stříbrné pásmo (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová)
výsledková listina ze dne 5.5.2015  ZDE
 
Hudební obor - Hra na klavír - kategorie 11-12 let
Veronika OBDRŽÁLKOVÁ - Bronzové pásmo (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová)
výsledková listina ze dne 7.5.2015  ZDE

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKYNÍM K UMÍSTĚNÍ V ÚSTŘEDNÍM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ

Blahopřejeme žákyním naší školy ke skvělému umístění, kterého dosáhly v ústředním kole Soutěže žáků ZUŠ - sólový a komorní zpěv, konaném ve dnech 17. - 19. dubna 2015 v ZUŠ Turnov. Děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Hudební obor - Sólový zpěv - 3. kategorie:
Barbora CVEKOVÁ - 3. místo (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
výsledková listina soutěžících sólový zpěv ZDE
Hudební obor - Komorní zpěv - 4. kategorie:
Komorní duo Ořechov - Michaela Kvardová a Natálie Václavová - 3. místo (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
výsledková listina soutěžících komorní zpěv ZDE

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKOVI K UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ

Blahopřejeme žákovi naší školy za skvělý výkon v krajském kole soutěže žáků ZUŠ ve školním roce 2014/2015: Hudební obor – hra na klarinet, které se konalo 27. března 2015 v ZUŠ Vítězslavy Kaprálové a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.

Dechové nástroje dřevěné - Hra na klarinet - 7. kategorie:
Vít SKŘIČKA - Čestné uznání (pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
Soutěž se uskutečnila 27.3.2015 v ZUŠ Vítěslavy Kaprálové.
výsledková listina soutěžících dřevěné dechové nástroje ZDE

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKYNÍM K UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ

Blahopřejeme žákyním školy k umístění v krajském kole soutěže, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a v kole ústředním přejeme hodně úspěchů.

Sólový zpěv 3. kategorie:
Barbora CVEKOVÁ - 1. místo s postupem do ústředního kola (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
Komorní zpěv 4. kategorie:
Komorní duo ZUŠ Ořechov - Michaela KVARDOVÁ a Natálie VÁCLAVOVÁ - 1. místo s postupem do ústředního kola (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
Soutěž se uskutečnila 17.-18.3.2015 v ZUŠ Kyjov.
výsledková listina soutěžících sólový zpěv ZDE
výsledková listina soutěžících komorní zpěv ZDE

  • NAPSALI O NÁS ...

Janáčkova filharmonie, Dvořákova Devátá symfonie ...   ZDE


  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM K UMÍSTĚNÍ V OKRESNÍCH KOLECH SOUTĚŽÍ ŽÁKŮ ZUŠ

Blahopřejeme žákům školy k umístění v okresních kolech soutěží, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím do kol krajských přejeme hodně úspěchů.

Sólový zpěv 3. kategorie:
Barbora CVEKOVÁ - 1. místo s postupem do krajského kola (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
Sólový zpěv 7. kategorie:
Natálie VÁCLAVOVÁ - 1. místo (pedagogické vedení MgA. Marta Reichelová)
Komorní zpěv 4. kategorie:
Dechové nástroje žesťové - Hra na trubku - 0. kategorie:
Filip ŠENKÝŘ - 2. místo (pedagogické vedení BcA. Lukáš Daněk)
Dechové nástroje žesťové - Hra na trubku - 1. kategorie:
Tomáš SMEJKAL - 1. místo (pedagogické vedení BcA. Lukáš Daněk)
Dechové nástroje žesťové - Hra na tenor - 1.kategorie:
Jakub CVEK- 2. místo (pedagogické vedení BcA. Lukáš Daněk)
Dechové nástroje žesťové - Hra na trubku - 2. kategorie:
Šimon RÝPAR - 1. místo (pedagogické vedení Jaroslav Hadrava)
Dechové nástroje žesťové - Hra na trubku - 3. kategorie:
Petr VAŇÁČEK - 2. místo (pedagogické vedení Mgr. Petr Křivánek)
výsledková listina soutěžících ZDE
 
Dechové nástroje dřevěné - Hra na příčnou flétnu - 1. kategorie:
Michal DRNOVSKÝ - 2. místo (pedagogické vedení Klára Zavadilová)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na příčnou flétnu - 5. kategorie:
Lenka ČERNÁ - 2. místo (pedagogické vedení Klára Zavadilová)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na příčnou flétnu - 7. kategorie:
Eliška CÍSAŘOVÁ - 2. místo (pedagogické vedení Klára Zavadilová)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na příčnou flétnu - 2. kategorie:
Tereza VEČEŘOVÁ - 3. místo (pedagogické vedení Klára Zavadilová)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na příčnou flétnu - 3. kategorie:
Michaela NĚMCOVÁ - Čestné úznání (pedagogické vedení Klára Zavadilová)
výsledková listina soutěžících ZDE
 
Dechové nástroje dřevěné - Hra na klarinet - 7. kategorie:
Vít SKŘIČKA - 1. místo s postupem do krajského kola (pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na klarinet - 4. kategorie:
Damián ADAMUS - 2. místo (pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
Dechové nástroje dřevěné - Hra na klarinet - 1. kategorie:
Lenka DOLEŽALOVÁ - Čestné uznání (pedagogické vedení Pavel Rosendorf dipl. spec.)
výsledková listina soutěžících ZDE

  • BLAHOPŘEJEME

Žákovi Hudebního oboru Jindřichovi Skalickému - studijní zaměření Hra na trubku ze třídy pana ředitele Mgr. Petra Křivánka, který byl na základě úspěšného vykonání talentových zkoušek přijat ke studiu na Konzervatoři v Brně ve školním roce 2014/2015.


  • BLAHOPŘEJEME

Žákovi Hudebního oboru Patrikovi Cupalovi - studijní zaměření Hra na trubku ze třídy pana učitele BcA. Lukáše Daňka, který byl na základě úspěšného vykonání talentových zkoušek přijat ke studiu na Konzervatoři v Brně ve školním roce 2014/2015.


  • BLAHOPŘEJEME

Žákyni Výtvarného oboru Márii Sixtové ze třídy pana učitele Zdeňka Bernáta, která vykonala zdárně talentové zkoušky a byla přijata ke studiu na Střední škole umění a designu, stylu a módy na Husově ulici v Brně ve školním roce 2014/2015.


  • BLAHOPŘEJEME
Žákyni Hudebního oboru Tatianě Lvovské - studijní zaměření Sólový zpěv ze třídy paní učitelky MgA. Marty Reichelové k úspěšnému vykonání talentových zkoušek a přijetí ke studiu na Konzervatoř a Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze do oboru Muzikálové herectví ve školním roce 2014/2015.

  • BLAHOPŘEJEME
Žákyním Hudebního oboru ze třídy paní učitelky MgA. Jany Šmídové Veronice Obdržálkové za III. místo v oboru Hra na klavír - II. kategorie a Barboře Machové za udělené Čestné uznání v oboru Hra na klavír - II. kategorie, které získaly na 12. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia Ostrava 2014.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme.
výsledková listina ZDE

  • DĚKUJEME
Dalším účastníkům soutěže Pro Bohemia Ostrava 2014:
Elišce Císařové, studijní zaměření Hra na příčnou flétnu - pedagogické vedení uč. Klára Zavadilová,
Petru Vaňáčkovi a Jindřichovi Skalickému, studijní zaměření Hra na trubku - pedagogické vedení uč. Mgr. Petr Křivánek,
Vítu Skřičkovi, studijní zaměření Hra na klarinet - pedagogické vedení uč. Pavel Rosendorf dipl.spec.,
Alžbětě Slané, studijní zaměření Hra na klavír - pedagogické vedení uč. MgA. Jana Šmídová,
za příkladnou reprezentaci školy v mezinárodní konkurenci z Polska, Slovenska a Lotyšska.

  • BLAHOPŘEJEME
Žákovi Literárně - dramatického oboru Petru Vaňáčkovi ze třídy paní učitelky Olgy Markové, k vynikajícímu výkonu ve III. kategorii - Slovesný projev přednesový, v krajském kole soutěžní přehlídky a postupu do ústředního kola, které se koná 29.5. - 1.6.2014 v ZUŠ Uherské Hradiště. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

  • DĚKUJEME
Žákům Hudebního oboru hrajícím ve školní dechové kapele Taškaříci, pod pedagogickým vedením Mgr. Petra Křivánka za reprezentaci školy v krajském kole Soutěže žáků ZUŠ ve Hře dechových orchestrů konaném ve Veselí nad Moravou, za čestné uznání v kategorii I.a.
video ZDE

  • BLAHOPŘEJEME KE SKVĚLÉMU UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ - HRA NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE
Žákyním Hudebního oboru Petře Jedličkové a Vladislavě Frantové, ze třídy paní učitelky A. Grecové za příkladnou reprezentaci školy v krajském kole Soutěže žáků ZUŠ ve Hře na smyčcové nástroje, koncertantní obsazení za 2. místo ve III. kategorii.

  • BLAHOPŘEJEME KE SKVĚLÉMU UMÍSTĚNÍ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ŽÁKŮ ZUŠ - SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA LITERÁRNĚ - DRAMATICKÉHO OBORU
Krajské kolo Soutěže žáků ZUŠ - soutěžní přehlídka Literárně - dramatického oboru, 2.4.2014, Brno
Blahopřejeme: Petr Vaňáček byl ve III. kategorii - Slovesný projev přednesový úspěšný a postoupil do ústředního kola, které se koná 29.5.-1.6.2014 v ZUŠ Uherské Hradiště.

  • BLAHOPŘEJEME ŽÁKŮM K UMÍSTĚNÍ V OKRESNÍCH KOLECH SOUTĚŽÍ ŽÁKŮ ZUŠ
Blahopřejeme žákům k umístění v okresních kolech soutěží žáků ZUŠ a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Hra na klavír I. kategorie:
Alžběta Slaná – 2. místo (pedag.vedení MgA. Jana Šmídová,
Marta Fraňková – diplom (pedagogické vedení Mgr. Pavla Švestková)
Hra na klavír IV. kategorie:
Veronika Obdržálková – 2. místo (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová),
Eliška Kopečná – čestné uznání (pedagogické vedení Mgr. Pavla Švestková)
Hra na klavír IX. kategorie:
Petra Jedličková – čestné uznání (pedagogické vedení MgA. Jana Šmídová)
Hra na housle I. kategorie:
Gabriela Holubová – 2. místo (pedagogické vedení Alžběta Grecová)
Hra na housle II. kategorie:
Zdislava Šťastná – čestné uznání (pedagogické vedení Alžběta Grecová)
Hra na violoncello III. kategorie:
Michal Holub – 2. místo (pedagogické vedení MgA. Štěpán Švestka),
Ondřej Pavlík – 2. místo (pedagogické vedení MgA. Štěpán Švestka)
Hra na housle IV. kategorie:
Lubomír Pár – čestné uznání (pedagogické vedení Alžběta Grecová)
Koncertantní obsazení III. kategorie Hra na housle:
Vladislava Frantová, Petra Jedličková (pedagogické vedení Alžběta Grecová) - 1. místo s postupem do krajského kola
ZUŠ Ořechov - Modřice byla pořádající školou okresního kola Soutěže žáků ZUŠ ve školním roce 2013/2014 - Hra na smyčcové nástroje, 7.3.2014 v koncertním sále školy Modřice.
výsledková listina soutěžících ZDE

  • BLAHOPŘÁNÍ KE SKVĚLÉMU UMÍSTĚNÍ V SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDCE BRNĚNSKÝ VRABEČEK
Brněnský vrabeček (soutěžní přehlídka uměleckých aktivit dětí a mládeže do 21 let), 12.2.2014, 8.00 hodin v Sále Břetislava Bakaly Brno - velký sál. Tatiana Lvovská - klavír a zpěv (učitelka MgA. M.Reichlová); Štěpán Žák a Tatiana Lvovská - kytary a zpěv (učitel M.Kašuba a MgA. M.Reichlová), žáci ZUŠ Ořechov se zúčastnili jako soutěžící.
Blahopřejeme: Tatiana Lvovská se v kategorii Zpěvačky s vlastním doprovodem umístila na krásném 1. místě.

  • BLAHOPŘÁNÍ KE SKVĚLÉMU UMÍSTĚNÍ NA IX. MEZINÁRODNÍ INTERPRETAČNÍ SOUTĚŽI
Blahopřejeme ke skvělému umístění na IX. Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů Brno 2013 ve hře na trubku žákům školy Petru Vaňáčkovi v kategorii Junior A, který získal 3. cenu z 27 soutěžících a Jindřichu Skalickému v kategorii Junior B, který obdržel čestné uznání 1. stupně.
Soutěžní bulletin 2013 ZDE
Výsledky soutěže JUNIOR 2013 ZDE

  • PODĚKOVÁNÍ ŽÁKŮM ŠKOLY ZA VZORNOU REPREZENTACI V ZAHRANIČÍ
P. Loutockému, P. Jedličkové, K. Jírové, E. Císařové, T. Lázničkové, M. Kvardové, V. Frantové, M. Olivovi, D. Komjaty, L. Párovi, O. Melnyk, V. Šromové, E. Maršálkové, V. Skřičkovi a O. Nováčkovi, dále p. učitelce K. Stodůlkové a p. učitelům Š. Švestkovi, M. Kašubovi a P. Rosendorfovi za osobní účast a přípravu svých žáků na prestižním společném koncertu s Musikschule Hohenau an der March v neděli 12. května v Hohenau v Dolním Rakousku. Skvělá prezentace nejen naší školy, ale i úrovně uměleckého vzdělávání České republiky v mezinárodním porovnání. Velmi zdařilé výkony všech žáků i učitelů, vzorné vystupování. Tlumočím poděkování i pana starosty města Hohenau. Je položen kvalitní základ trvalejší spolupráce.
Mgr. Petr Křivánek, ředitel školy

  • PODĚKOVÁNÍ ŽÁKŮM ZE TŘÍDY PANÍ UČITELKY ALŽBĚTY GRECOVÉ
Děkuji žákům studijního zaměření Hra na housle Elišce Horňákové a Anně Šťastné, Terezii Šťastné - klavírní doprovod za vzornou reprezentaci Základní umělecké školy Ořechov, s pobočkami v Modřicích a Syrovicích ve čtvrtém ročníku houslové soutěže pro mladé houslisty do 13-ti let Újezdská notička.
Soutěž se konala v sobotu 20. dubna 2013 v Újezdě u Brna pod záštitou starosty Města Újezd u Brna ThDr. Jana Hradila Th.D. a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
Obdrželi 2. cenu ve svých kategoriích. Blahopřejeme
V Ořechově dne 22. dubna 2013 Mgr. Petr Křivánek, ředitel školy

  • S HRDOSTÍ GRATULUJEME ÚČASTNÍKŮM SOUTĚŽE BRNĚNSKÉ KOLO
Brněnské kolo 2013 zná vítěze 25. 2. 2013 - 8. 3. 2013
Soutěž se uskutečnila v Sálu Břetislava Bakaly ve dnech 25. a 26. 2. 2013. Slavnostní vyhlášení výsledků všech soutěží Brněnského kola proběhne v pátek 8. března 2013 od 11 hodin ve Freskovém sále Staré radnice, Radnická 8, Brno.
Soutěžní přehlídka uměleckých aktivit dětí a mládeže do 21 let má své vítěze. Přehlídky se zúčastnilo 89 soutěžících jednotlivců a skupin. Převážná většina soutěžících pocházela z gymnázií a středních škol.
Letošní ročník soutěže příjemně překvapil jak počtem účinkujících, tak počtem diváků, kterých prošlo během dvou dnů okolo pěti set. Také překvapil zájem mimobrněnských účastníků, kteří se sjeli letos například i z Vítkova, Velkých Bílovic či Mladé Boleslavi.
Blahopřejeme vítězům jednotlivých kategorií, s nimiž se letos ještě setkáme, a to v rámci programu Brněnských Vánoc 2013 na pódiu na náměstí Svobody.
VÝSLEDKY SOUTĚŽE DLE JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ:
Instrumentální soubory
1. místo – Klarinetové kvarteto ZUŠ Ořechov
1. místo – Barokní trio – ZŠ Brno, Jana Babáka
2. místo – Instumentální trio Gymnázia Tišnov
2. místo – Julie Přikrylová a Tereza Kadlecová – Gymnázium Vídeňská

  • S HRDOSTÍ GRATULUJEME ÚČASTNÍKŮM OKRESNÍHO A KRAJSKÉHO KOLA SOUTEŽE ZUŠ
VEŘEJNÉ DĚKOVNÉ PSANÍ
1. místo v kategorii IV. A obsadilo Klarinetové kvarteto ve složení Vendula Šromová, Eliška Maršálková, Vít Skřička, Ondřej Nováček
2. místo v kategorii IV. A obsadilo Flétnové kvarteto ve složení Petr Šikula, Klára Jírová, Tereza Lázničková, Eliška Císařová
 
Milí mladí kumštýři.
Dovolte mi, abych Vám i touto cestou poděkoval za vzornou a excelentní reprezentaci naší školy v krajském kole soutěže. Úrovní své hry patříte k tomu nejlepšímu, co je v současnosti na poli základního uměleckého vzdělávání v Jihomoravském kraji ke slyšení. Věřím, že i pro Vás byla účast v soutěži cennou zkušeností, která Vás bude motivovat k dalšímu zdokonalování svých interpretačních dovedností.
Na místě je i veliké poděkování Vašim pedagogům, p. učitelce Kláře Stodůlkové a p. učitelům Pavlu Rosendorfovi a Štěpánu Švestkovi za Vaši přípravu.
Děkuji žákům flétnového kvarteta Kláře Jírové, Tereze Lázničkové, Elišce Císařové a Petru Šikulovi pod pedagogickým vedením paní učitelky Kláry Stodůlkové za přípravu a skvělou reprezentaci Základní umělecké školy Ořechov v Okresním kole Národní soutěže základních uměleckých škol v roce 2012 /2013 v komorní hře - s převahou dechových nástrojů konaném dne 21. února 2013 v ZUŠ Oslavany a blahopřeji k 1. místu s postupem do kola krajského s nejvyšším počtem obdržených bodů ze všech 23 zúčastněných souborů.
Děkuji žákům klarinetového kvarteta Vendule Šromové, Elišce Maršálkové, Vítu Skřičkovi a Ondřeji Nováčkovi pod pedagogickým vedením pana učitele Pavla Rosendorfa dipl. spec. za přípravu a skvělou reprezentaci Základní umělecké školy Ořechov v Okresním kole Národní soutěže základních uměleckých škol v roce 2012 /2013 v komorní hře - s převahou dechových nástrojů konaném dne 21. února 2013 v ZUŠ Oslavany a blahopřeji k 1. místu s postupem do kola krajského s třetím nejvyšším počtem obdržených bodů ze všech 23 zúčastněných souborů.
Děkuji žákům klarinetového tria Damiánu Adamusovi, Sabině Janderkové a Denise Mánkové pod pedagogickým vedením pana učitele Jaroslava Hadravy za přípravu a reprezentaci Základní umělecké školy Ořechov v Okresním kole Národní soutěže základních uměleckých škol v roce 2012 /2013 v komorní hře - s převahou dechových nástrojů konaném dne 21. února 2013 v ZUŠ Oslavany. Soubor obdržel Čestné uznání.
Mgr. Petr Křivánek, ředitel školy